Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 280.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Liiton valinta    ECU Logo

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1CD Semi-Rápidas Individual AXSetúbal 2017/2018 POR
0 Minuutit
2Meistaramót Skákskóla Íslands 2018 ISL
1 Minuutit
3Club Mariano Moreno -Rápido del 25 de mayo Inicia a las 17 ARG
1 Minuutit
4I Torneo de Ajedrez Escolar Villajunco Sub10 ESP
2 Minuutit
5Torneo De La Madre Sub-2000 DOM
3 Minuutit
6JAQUE MATE (C.A.B.A.) -- IRT Sub 2100 - "IN MEMORIAM NESTOR O. ROBLEDO" ARG
4 Minuutit
71er Fecha del Campeonato Misionero Absoluto de Ajedrez 2018 ARG
4 Minuutit
8VII Obert Escacs Vall del Tenes 2018 (182710) CAT
4 Minuutit
9Club de Ajedrez La Plata Abierto 25 de Mayo ARG
6 Minuutit
10Campeonato Argentino Rapid Sub 8 Absoluto y Femenino ARG
6 Minuutit
11KALOKAIRINO TOYRNOYA STO AIGIO (18-19-20/06/2018) GRE
7 Minuutit
12Semifinale GPX v sachu mladeze VYCHOD Bardejov 2017/2018 D14 SVK
7 Minuutit
136ο ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 2018 ΟΜΑΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ GRE
8 Minuutit
14Semifinale GPX v sachu mladeze VYCHOD Bardejov 2017/2018 D11 SVK
9 Minuutit
15Campeonato Distrital Absoluto de Semi-Rápidas do Porto 2017/2018 POR
9 Minuutit
1623rd Sharjah Blitz international chess championship 2018 UAE
10 Minuutit
17I Torneo de Ajedrez Escolar Villajunco Sub8 ESP
11 Minuutit
182° IRT Sub 2200 Ciudad DAIREAUX- 3° CIRCUITO INTEGRACIÓN SERRANA ARG
11 Minuutit
19Mini Open Clube de Xadrez São Paulo BRA
12 Minuutit
20Semifinale GPX v sachu mladeze VYCHOD Bardejov 2017/2018 D08 SVK
12 Minuutit
21IRT II Memorial Walter Cortinhas - ALEX 2018 BRA
12 Minuutit
221st 4NCL Spring Bank Holiday Congress Under 120 ENG
12 Minuutit
23Турнир по молниеносным шахматам в рамках фестиваля "Кубок Надежды-2018" RUS
13 Minuutit
24V Circuito de Xadrez Rápido - 2018 - 6ª Etapa Absoluto BRA
16 Minuutit
25Semifinale GPX v sachu mladeze VYCHOD Bardejov 2017/2018 C08 SVK
17 Minuutit
26TORNEIO DE BLITZ DAMAS EM AÇÃO BRA
17 Minuutit
27Torneo Cerrado Dia De La Madre 2018 DOM
17 Minuutit
28Road To USSC 2018 UniKL BMI Mini Tournament MAS
18 Minuutit
29Praha-Memoriál Věry Menčíkové-204. VC ŠK DP Praha Rapid Open, 10.06.2018 Muzeum MHD - Vozovna Střešovice CZE
18 Minuutit
30Белорусский отборочный этап Кубка А.Карпова (девушки) BLR
18 Minuutit
31Svjetski dan nepušenja - DOBAR ZRAK, petak 25.5. CRO
19 Minuutit
32Semifinale GPX v sachu mladeze VYCHOD Bardejov 2017/2018 C11 SVK
19 Minuutit
33Campeonato da Primeira Categoria do Esporte Clube Pinheiros - 2018 BRA
20 Minuutit
34Meistaramót Skákskóla Íslands 2018 - U1600 ISL
22 Minuutit
35Ricansky dvojblesk - HOLOMAJZNA 2018 6. rocnik CZE
22 Minuutit
362° Abierto ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMPRESAS DE ENERGIA (APSEE) 2018 ARG
23 Minuutit
37tournoi de willaya - 16 ans 2018 sidi bel abbes ALG
23 Minuutit
38Campeonato Regional de Equipas Rápidas Açores - 2018 POR
23 Minuutit
391st 4NCL Spring Bank Holiday Congress Open ENG
25 Minuutit
40Campeonato Argentino Rapid Sub 16 y 18 Absoluto y Femenino ARG
26 Minuutit
41Campeonato Argentino Rapid Sub 14 Absoluto y Femenino ARG
26 Minuutit
42Campeonato Argentino Rapid Sub 10 Absoluto y Femenino ARG
26 Minuutit
431st 4NCL Spring Bank Holiday Congress Under 2050 ENG
26 Minuutit
44XXV IRT LMX - Circuito Maranhense de Xadrez 2018 - Itapecuru-Mirim // ID FIDE: 189771 / ID CBX: 4316/18 BRA
27 Minuutit
45Semifinale GPX v sachu mladeze VYCHOD Bardejov 2017/2018 C08 SVK
27 Minuutit
46Aberto do Brasil STD 2018 101 anos Clube de Xadrez de Blumenau BRA
29 Minuutit
47Турнир по быстрым шахматам в рамках фестиваля "Кубок Надежды-2018" Лига D (2000 г.р. и старше) RUS
30 Minuutit
48Турнир по быстрым шахматам в рамках фестиваля "Кубок Надежды-2018" Лига С (2001-2004 г.р.) RUS
30 Minuutit
49Турнир по быстрым шахматам в рамках фестиваля "Кубок Надежды-2018" Лига В (2005-2009 г.р.) RUS
30 Minuutit
50Турнир по быстрым шахматам в рамках фестиваля "Кубок Надежды-2018" Лига А (2010 г.р. и моложе) RUS
31 Minuutit