Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 290.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1JUEGOS DEPORTIVOS NACIONALES ESCOLARES - MACROREGIONAL CENTRO JUNÍN CATEGORÍA B DAMAS PER
1 Минути
231º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 4ª TAB. RÁPIDO MASCULINO BRA
1 Минути
331º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 3ª TAB. RÁPIDO MASCULINO BRA
2 Минути
4JUEGOS DEPORTIVOS NACIONALES ESCOLARES - MACROREGIONAL CENTRO JUNÍN CATEGORÍA A VARONES PER
2 Минути
531º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 2ª TAB. RÁPIDO MASCULINO BRA
3 Минути
6Circuito de Xadrez Despertar Etapa da Torre 2018 BRA
3 Минути
7CN Equipas 2017-2018 1 Divisao POR
4 Минути
8JUEGOS DEPORTIVOS NACIONALES ESCOLARES - MACROREGIONAL CENTRO JUNÍN CATEGORÍA A DAMAS PER
4 Минути
931º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 1ª TAB. RÁPIDO MASCULINO BRA
4 Минути
1031º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 6ª TAB. RÁPIDO FEMININO BRA
5 Минути
112018年全国国际象棋锦标赛(个人乙组)女子 CHN
6 Минути
12JUEGOS DEPORTIVOS NACIONALES ESCOLARES - MACROREGIONAL CENTRO JUNÍN CATEGORÍA C VARONES PER
6 Минути
132018 Chinese chess championship (personal group B women) CHN
6 Минути
14FINAL 93º CAMPEONATO ARGENTINO SUPERIOR ABSOLUTO - Del 17 al 30 de Julio - PREOLÍMPICO BATUMI 2018 ARG
6 Минути
15JUEGOS DEPORTIVOS NACIONALES ESCOLARES - MACROREGIONAL CENTRO JUNÍN CATEGORÍA C DAMAS PER
8 Минути
162018年全国国际象棋锦标赛(个人乙组)男子 CHN
9 Минути
1731º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 5ª TAB. RÁPIDO FEMININO BRA
9 Минути
1831º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 4ª TAB. RÁPIDO FEMININO BRA
11 Минути
1931º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 3ª TAB. RÁPIDO FEMININO BRA
12 Минути
20Club Argentino de Ajedrez - Torneo Sub-2300 Martes 17/07/2018 10 minutos + 2 segunos por jugada - 9 RONDAS - COMIENZA 19:30 ARG
12 Минути
2131º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 2ª TAB. RÁPIDO FEMININO BRA
13 Минути
22III Abierto Nocturno Playas de Isla Cristina ESP
14 Минути
2331º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 1ª TAB. RÁPIDO FEMININO BRA
14 Минути
24JDEN 2018 ETAPA MACRORREGIÓN SEDE LIMA METROPOLITANA, B VARONES PER
14 Минути
25XVI IRT Club Philidor Sub 2200 - Clas. Camp. Arg. Amateurs Sub 2300, 2000, 1700 Contactos: Linea 44835765 o Cel 1558333942 ARG
16 Минути
26JDEN 2018 ETAPA MACRORREGIÓN SEDE LIMA METROPOLITANA, A DAMAS PER
18 Минути
27II IRT Clube Recreativo Xadrez 2018 BRA
18 Минути
28JDEN 2018 ETAPA MACRORREGIÓN SEDE LIMA METROPOLITANA, C DAMAS PER
24 Минути
294to AUTE 2018 URU
30 Минути
30VI Torneio Internacional Cidade de Famalicão POR
42 Минути
31II CICLO LIGA SUPERIOR DE AJEDREZ POR EQUIPOS 10 al 12/08/18. INSCRIPCIONES ABIERTAS! INFO:angelrenatomatos@gmail.com VEN
45 Минути
32Відкрита першість ДЮСШ "Дебют" Львів (турнір B) з нормою 1 розряду UKR
48 Минути
333ο OPEN ''ΓΙΟΡΤΗΣ ΧΑΛΒΑ'' ΦΑΡΣΑΛΩΝ - 1.000€ ΕΠΑΘΛΑ GRE
51 Минути
34Juegos Deportivos Escolares Nacionales/C VARONES/Etapa Macroregional/Sede Loreto PER
56 Минути
35JDEN 2018 ETAPA MACRORREGIÓN SEDE LIMA METROPOLITANA, C VARONES PER
57 Минути
36III Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste URU
1 Часови 1 мин.
37XIII Torneo de Ajedrez "Ciudad de Tíjola" SUB 2250 ESP
1 Часови 5 мин.
3831º Joguinhos Abertos de Santa Catarina - 5ª TAB. RÁPIDO MASCULINO BRA
1 Часови 8 мин.
39III IRT DE REGISTRO U2200 "MEMORIAL EIRO HIROTA" BRA
1 Часови 8 мин.
40Club Argentino de Ajedrez - IRT SUB-2000 Benito Villegas IN MEMORIAM VALIDO ELO FIDE - COMIENZA EL 1 DE AGOSTO - 60´ + 30´ - 6 rondas ARG
1 Часови 9 мин.
41Club Argentino de Ajedrez - IRT SUB-2200 MES DE LA INDEPENDENCIA - Válido al ELO $5300 en Premios - 3ra RONDA MIERCOLES 11 - PUEDEN ENTRAR 2 CON BYE - 60´ + 30´ ARG
1 Часови 9 мин.
42Турнир по быстрым шахматам "Международный День Шахмат 2018", Приз.фонд 4000р. 19.07.2018, 11:00, шахматная школа "Этюд", тел. 923-000, vk.com/etudotradnoe RUS
1 Часови 11 мин.
4332nd open TETEVEN 32-ри открит турнир ТЕТЕВЕН BUL
1 Часови 12 мин.
44XXX VILLA DE XÀBIA 2018 XXVII MARE DE DÉU DEL LORETO ESP
1 Часови 15 мин.
45Juegos Deportivos Escolares Nacionales/C DAMAS/Etapa Macroregional/Sede Loreto PER
1 Часови 16 мин.
46TORNEIO TEMÁTICO XADREZ dos CORUCHÉUS-----DEFESA ESCANDINAVA POR
1 Часови 16 мин.
47V Torneo Ajedrez Villa de Caniles ESP
1 Часови 17 мин.
4815º OPEN da ARRENTELA 2018 POR
1 Часови 18 мин.
49II Nocturno Ajedrez Basti-Verano 2018 ESP
1 Часови 18 мин.
50Juegos Deportivos Escolares Nacionales/B VARONES/Etapa Macroregional/Sede Loreto PER
1 Часови 19 мин.