XIV TORNEO DE AJEDREZ "SAN BARTOLOMÉ" Lunes 13 de Agosto de 2018

Last update 13.08.2018 22:48:16, Creator/Last Upload: rodriguez aguilar, sagrario

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Ranking crosstable after Round 6, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/7 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameIDFideIDFEDRtgIRtgNTypGrClub/City
1ALSHAMEARY PUENTE Daniel475722252096SE19511993Alekhine-Espartinas
2FERRER FREYRE David8182219573SE19951962Club Gines
3GOMEZ TRIGO Jose Julio10762212927SE20401946Peña Ajedrecistica Oromana
4MUÑOZ GARCIA Jesus648332064543SE19011916S 18Alekhine-Castilleja
5COBA MONCADA Jacinto4712213273SE18891860Club Gines
6SUAREZ POZO Juan Carlos36222281848SE18991857Club Gines
7BLANCO ALVAREZ Juan Manuel335722219390HUN18651856La Palma
8DE LA PUERTA FERNANDEZ Carlos Arcadio411822221344SE01814Sevilla
9JIMENEZ CHACON Juan Carlos128122224785SE19311812Peña Betica Vicente Montiel Pilas
10AGUILAR BUSTILLO Juan132275120SE18421790Gines
11INFANTES GONZALEZ David674024512494HUN17691786S 14La Palma Huelva
12PEREZ BELLO Carlos20272276925SE18581779Los Carteros
13CORTES VILLA Jaime671032092342HUN17001752S 1486La Palma Huelva
14ROMERO YSERN Antonio3440HUN01752Aracena Huelva
15LOPEZ DELGADO Manuel44062227754SE17711708Peña Betica Vicente Montiel Pilas
16MILLAN NAVARRO Jesus526222290427SE17171690Peña Betica Vicente Montiel Pilas
17DIAÑEZ SUAREZ Daniel671632072511SE17211688S 16Peña Betica Vicente Montiel Pilas
18MORALES CANO Carlos17492254751SE17361661Neblí - Rafael Cid
19JUIDIAZ HERNANDEZ Antonio Luis131422224890SE18451615Peña Betica Vicente Montiel Pilas
20MARQUEZ POLVILLO Bartolome15402287773SE16941604Peña Betica Vicente Montiel Pilas
21HUETE COBOS Jesus877924539287SE16921584S 14Alekhine-Espartinas
22INFANTES GONZALEZ Maria714324512400HUN15491581S 14La Palma Huelva
23BADIER CARAVE David Olivier1066154507480SE15731580S 1229Alekhine-Bormujos
24SUAREZ GARCIA Alvaro977624568821CA16261546S 14Isleña Cadiz
25RODRIGUEZ VERGARA Julio David11761SE01499Coria Del Rio
26POLONIO ANGUAS Rafael Jesus21112233401SE16191476Peña Betica Vicente Montiel Pilas
27AGUILERA CONCHA Jose David943824523429SE14951459C.D.A. Torre De Los Guzmanes
28GONZALEZ LEPE Jose945424575593HUN15431414La Palma
29MORENO PADILLA David730224512745HUN01382S 12La Palma
30PADILLA LOZANO Francisco Manuel1046224572500SE13001379S 14Aleph De Utrera
31CORTES CABRERA Isabelo720024584754HUN1462134786 8La Palma Huelva
32RUIZ SANCHEZ Francisco I847124523283SE14211312Camas
33BERNAL DOMINGUEZ Angel893524537519SE14261293Bernal Domínguez, Sergio
34SANCHEZ MUÑOZ Jesus966054507570SE14541281S 18Alekhine-Espartinas
35RODRIGUEZ PEREZ Ivan660732049358SE12491273Alekhine-Sevilla
36PONS LOPEZ Sergio726924516694SE14111251S 16Tussam Sevilla
37GUERRERO MONTAÑO Pablo1055824595926SE11811209S 1052Alekhine-Sevilla
38CONDE CHAMIZO Pablo1159954543452SE13511189S 14Tussam Sevilla
39RODRIGUES DO NASCIMENTO PEREZ Marta11692SE01182S 14Alekhine-Espartinas
40DOMINGUEZ MATEO Marcelo Atanasio1042824569348SE01165S 14Alekhine-Sanlucar
41FERNANDEZ VEGA Sergio17021SE01161Alekhine-Salteras
42MORENO PADILLA Carlos927054577144HUN01155S 10La Palma
43GALLO TORRES Tomas814732017685SE1354115339Club Nautico Sevilla
44SAUER GAVIÑO Javier10830SE01138S1298Alekhine-Camas
45ALFEREZ GRAJALES Juan1146454507324SE12311123Jose Raul Capablanca
46MARAVER MORENO Jaime1152724543128SE01123S 14Peña Betica Vicente Montiel Pilas
47SANCHEZ FERNANDEZ Manuel1027124595624SE01121S 16Claret Sevilla
48MARTINEZ ORTEGA Alejandro1079954543509SE12701118S 1232Tussam Sevilla
49DOMINGUEZ CARO Miguel Angel990724569330SE12921101C A S Sevilla
50HERRERA SANCHEZ Sebastian1129854552494SE01097S 12Alekhine-Coria Del Rio
51SAUER DIAZ Jaime10571SE0109398 9Alekhine-Camas
52SANCHEZ MUÑOZ Rafael1048154543568SE01091S 10Alekhine-Espartinas
53MARIN RUBIO Pedro1035054577039SE12451089Alekhine-Espartinas
54GUERRA MATEOS Pablo1033554570166SE01087S 14Alekhine-Villanueva
55RODRIGUEZ SALVADOR Daniel1520654552540SE01086S 12Alekhine-Castilleja
56ROMERO GARCIA Gonzalo15891SE010807Alekhine-Mairena Aljarafe
57BADIER DAVEU Yannick1108054543444SE0106129Alekhine-Bormujos
58PIÑERO CARMIÑA Manuel Jesus10812NF0105065 6Alekhine-Sevilla
59SALAS ROMERO Alfredo10826SE01023S 10Alekhine-Espartinas
60CARRACEDO FERNANDEZ Alex11280SE01009S 12Alekhine-Mairena
61GALLO OBRERO Noelia786524512672SE01007S 1439Club Nautico Sevilla
62DOMINGUEZ MATEO David11283SE01006S 12Alekhine-Espartinas
63SOTO GOMEZ Gregorio1590054552583SE0998S 12Alekhine-Coria Del Rio
64DIOSDADO VAZQUEZ Francisco Jose11484SE0993S 10Alekhine-Espartinas
65MARIN BARRIOS Miguel10798SE0993S 12Alekhine-Valencina
66CORTES VILLA Laura1147754586127HUN0978S 887La Palma Huelva
67MARTINEZ FERRANDIS Jose Miguel1131554557500SE096132 3Tussam Sevilla
68REVUELTA PEREZ Ruben1155454553938SE0950S 10Club Gines
69RODRIGUES DO NASCIMENTO PEREZ Sergio11693SE0949S 10Alekhine-Espartinas
70MARTINEZ ORTEGA Raul1131754543517SE0948S 1033Tussam Sevilla
71MONTECINOS ALCOCER Galilea Ines11536SE0942S 16Alekhine-Sevilla
72PEREZ BEJARANO Ivan1588554570182SE0928S 16Alekhine-Sevilla
73SAUER GAVIÑO Pablo11407SE0922S 899Alekhine-Camas
74GARCIA GALVEZ Gonzalo15838SE0911S 1243Alekhine-Espartinas
75PICHARDO HIDALGO Francisco10811SE0907S 10Alekhine-Umbrete
76ROMERO MARTY Luis11562SE0892S 107Alekhine-Espartinas
77AMORES GAVIRA Sandra0SE00S 12Colegio Arcus Umbrete
78BENIGNO ORTIZ Enrique0SE00S 12Escuela Municipal Salteras
79BERNAL DOMINGUEZ Sergio10935SE00Sevilla
80CASTELL VEGA Antonio0SE00Mairena Del Aljarafe
81CHACON CAMPOS Rafael0SE00Sevilla
82DE BLAS ROMERO Ignacio0SE00S 14Umbrete
83DE LOS RIOS NAVARRO Angel Alberto0SE00Umbrete
84GARCETE Osvaldo0SE00Sevilla
85GARCIA GALVEZ Sergio8771SE00S 844Sevilla
86GARCÍA CARO Juan Carlos0SE0043 4Sevilla
87GUERRA MATEO Sergio0SE00S 8Alekhine-Espartinas
88GUERRERO GOMEZ Mario11294SE0052 5Sevilla
89GUERRERO MONTAÑO Daniel0SE00S 853Colegio Antonio Machado
90JIMENEZ GARCIA Juan Manuel0SE0089Umbrete
91JIMENEZ VILLA Francisco0SE00Sevilla
92LOMOTE OSORIO Adrian17146ESP00S 12Colegio Tabladi
93MARTIN DE ARCOS Jesus0SE00S 1889Umbrete
94MENDEZ MONTECINOS Kimberly0SE00S 14Sevilla
95PIÑERO DIAZ Alejandro16377SE00S 1265Alekhine-Espartinas
96PIÑERO DIAZ Maria0SE00S 866Sevilla
97RECIO ESPINOSA Blanca0SE00S 8Colegio Ángel Campano Gines
98REYES DIAZ Juan Carlos0SE0024Club Gines
99REYES MAQUEDA Alejandro0SE00S 1224Colegio Ntra. Sra. De Belen
100ROMERO MORON Sotero0SE00S 14Umbrete
101SANCHEZ COBO Samuel0SE00S 10Umbrete
102SANCHEZ DE IBARGÜEN VENEGAS Alberto15198SE00S 10Alekhine-Umbrete
103SANCHEZ DE IBARGÜEN VENEGAS Monica0SE00S 8Escuela Alekhine Umbrete
104SANCHEZ FERNANDEZ Daniel0SE0077Umbrete
105SANCHEZ SINQUEMANI Nicolas0SE00S 8Colegio Arias Montano
106STOICA Lucian0SE00Sevilla
107ZAFRA DIAZ Javier15208SE00S 10Los Carteros Sevilla