XVIII международный шахматный турнир "Орша-2020" Группа B – открытый турнир (для всех желающих без обсчета рейтинга FIDE)

FederationBelarus ( BLR )
Tournament directorЗарубицкий Н.Н.
Chief ArbiterМА Жуков Н.В.
Time controlКонтроль времени на партию - 1 час 15 минут + 30 секунд за каждый ход, начиная с первого
LocationОрша
Rating calculationRating national
Date2020/01/18 to 2020/01/24
Rating-Ø1819
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 24.01.2020 11:11:47, Creator/Last Upload: belarus chess federation

Tournament selectionGM, IM, A, B, C, D, E, F
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Download invitation, Change Calendar-Link
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamBLR, MDA, RUS
Overview for groups*
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgsexClub/City
1
FMВласов ВалентинRUS2300Великие Луки
2
Андросюк АлексейBLR2000Могилев
3
Астапенко ИванBLR2000Светлогорск
4
Григорович АлексейBLR2000Барановичи
5
Калиновский ВладиславBLR2000
6
Лапусь ВиталийBLR2000Орша
7
Цыганков ИгорьRUS2000Смоленск
8
Чистяков НикитаBLR2000Рогачев
9
Аль Шейх ЕленаBLR1800wБарановичи
10
Антоненко АлександрBLR1800Орша
11
Гурман ПавелBLR1800Барановичи
12
Дамиан МарчелMDA1800Унгень
13
Дубовский ЯнBLR1800Орша
14
Климович СтаниславBLR1800Гродно, ШШ Дабкус
15
Корзун СабинаBLR1800wОрша
16
Макунин ГеннадийBLR1800Толочин
17
Матковский АртемBLR1800РЦОП, Минск
18
Мельникова НатальяBLR1800wГомель
19
Москвич ВалерийBLR1800Толочин
20
Муленко АлександрRUS1800Оренбургская обл.
21
Рабковская ЕкатеринаBLR1800wГлубокое
22
Чуприненко ЕвгенийBLR1800Гродно, ШШ Дабкус
23
Грибова ПолинаBLR1600wГродно
24
Круглова ЕлизаветаRUS1600wЧереповец
25
Рудаков ДаниилBLR1600Орша
26
Филимонов ДмитрийBLR1400Орша
27
Шаблыко АндрейBLR1400Орша